یکشنبه10242021

Last updateیکشنبه, 16 فوریه 2014 6pm

Back برگه نخست روانشناسی و روان درمانی موفقیت سه راه برای پس انداز پول که نمی دانستید!

سه راه برای پس انداز پول که نمی دانستید!

این روزها راه و روشهای پس انداز پول بسیارند. در همین راستا بیشتر افراد می‌دانند برای پس انداز پول باید کارهایی نظیر بردن ناهار به محل کار، بودجه بندی و روی آوردن به کوپن‌ها را انجام دهند. مشکل از آنجا شروع می‌شود که بسیاری نیز اینکارها را انجام می‌دهند اما همچنان نتوانسته‌اند پس اندازی داشته باشند.

سه راه برای پس انداز پول که نمی دانستید!

از اینرو برخی راه‌های ثابت شده که تا کنون رونمایی نشده‌اند را برایتان توضیح می‌دهیم:

۱-     یک حساب بانکی اصلی داشته باشید.

سالیان سال باور عمومی بر این بوده که تقسیم پول در حساب‌های متععد بانکی، فرد را تشویق به پس انداز کردن می‌کند. اما با توجه به تحقیقات جدید دستیار پروفسور در دانشکده بازرگانی دانشگاه کانزاس آقای پروموتش چترجی، این باور تغییر کرد.

در نتیجه تحقیقات وی اعلام کرد:” ما به این نتیجه رسیدیم که افرادی تنها داری یک حساب اصلی هستند نسبت به سایرین بیشتر به پس انداز کردن روی‌ می‌آورند. اساساً افراد به دنبال بهانه‌ای برای خرج تراشی هستند که داشتن حسابهای متعدد باعث می‌شود ابهام کافی برای آسان کردن این امر در اختیار فرد قرار گیرد.

 

۲-    از قرمزهای خاص بپرهیزید.

بر اساس مطالعات منتشر شده در ژورنال تحقیقات مصرف کننده سال ۲۰۱۲، رنگ قرمز می‌تواند مصرف‌کننده را به پرداخت پول بیشتر نسبت به آنچه که در نظر داشته اند ترغیب کند. مطالعات بر روی حراجی ‌های سایت eBay تفاوت بارز میزان تمایل مشتریان به خرید کالاهایی که با رنگ قرمز نوشته شده‌اند نسبت به آبی‌ها نشان داد.

آنها به این نتیجه رسیدند که رنگ قرمز هیجان را بالا برده و به همان میزان تعداد پیشنهاد ها را برای حراجی افزایش می‌دهد. یافته‌ها حاکی از آنست که برخورد تصادفی به یک وبسایت با پس زمینه قرمز و یا فروشگاهی با نمای قرمز می‌تواند تمایل به پرداخت را افزایش دهد.

 

۳-      کهنسالی خود را مجسم کنید.

آیا می‌خواهید برای بازنشستگی خود پس انداز داشته باشید؟ طبق تحقیقات منتشر شده در ژورنال تحقیقات بازاریابی راز این امر آنست که تصویر کهنسالی خود را در ذهنتان مجسم کنید (موی خاکستری، چین و چروک و …).

در این تحقیق محققان به یک گروه از افراد تصویر کنونی فرد و به گروه دوم تصویر ساختگی از فرد در سن ۷۰ سالگی را ارائه دادند. آنگاه به شرکت کنندگان گفته شد تصور کنند در صورتیکه ۱۰۰۰ دلار به آنها داده ‌شود، آنها پول را در کدام مورد خرج خواهند کرد: ۱- خرید کالایی زیبا برای فردی خاص، ۲-سرمایه گذاری در صندوق بازنشستگی،‌ ۳- طراحی یک موقعیت عجیب و سرگرم کننده، ۴-گذاشتن در حساب. افرادی که تصویر خود را در سن ۷۰ سالگی دیده بودند ۲ برابر سایرین تمایل به پس انداز پول در صندوق بازنشستگی نشان دادند.

شما هم می‌توانید با استفاده از روش‌های بالا در امر پس انداز پول بیش از پیش موفق باشید.

 

 

منبع: دارچین

آمار بازدید تارنما

نمایش تعداد مطالب
1362019

ما 168 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

G+