پنج شنبه10282021

Last updateیکشنبه, 16 فوریه 2014 6pm

Back برگه نخست روانشناسی و روان درمانی موفقیت چگونه یک هفته را برای خود برنامه‌ریزی کنیم؟

چگونه یک هفته را برای خود برنامه‌ریزی کنیم؟

هر فرد در زندگی خود آمال و آرزوهایی دارد که برای رسیدن به آن‌ها تلاش می‌کند. اما باید توجه داشت، اولین گام برای تحقق آرزوها، برنامه‌ریزی صحیح است.

set-a-goal-in-7-days-salemzi

در ادامه مطلب شیوه برنامه‌ریزی در یک هفته را به شما نشان خواهیم داد.

 

شنبه: نوشتن اهداف کلی

set-a-goal-in-7-days-salemzi

اهداف کلی خود را بنویسید. اهداف خود را در سه زمینه سلامتی، خانواده و امور مالی بگنجانید. می‌توانید با پاسخ‌گویی به سوالات زیر شروع کنید:

امسال می‌خواهید چه مقدار درآمد داشته باشید؟ سال بعد چه مقدار؟ پنچ سال بعد چطور؟

چه شیوه زندگی را برای خود و خانواده‌تان در نظر گرفته‌اید؟

سلامتی کامل را در چه چیزی می‌بینید؟

 

یکشنبه: تعیین هدف

set-a-goal-in-7-days-salemzi

سریع فکر کنید و پاسخ دهید. در حال حاضر سه هدف مهم زندگی خود را نام ببرید؟ ۳۰ ثانیه زمان برای پاسخ‌گویی به این سوال در نظر بگیرید. پاسخ به این سوال، تصویر واضح‌تری از آنچه شما در زندگی می‌خواهید را نشان می‌دهد.

 

دوشنبه: ذکر جزئیات

set-a-goal-in-7-days-salemzi

اهداف خود را این‌بار دقیق، واضح و با ذکر جزئیات بنویسید. نکته مهم امروز این است که سعی کنید اهداف خود را مثبت بنویسید. مثلا بجای نوشتن «نمی‌خواهم دیگر جلسات ورزشم را از دست بدهم» بهتر است بنویسید «سه روز در هفته ورزش خواهم کرد»

 

سه‌شنبه: تعیین ضرب‌العجل

set-a-goal-in-7-days-salemzi

برای اهداف خود زمان تعیین کنید و سعی کنید قبل از تمام شدن مهلتی که به خود داده‌اید، به هدف خود برسید. تعیین کردن ضرب‌العجل از به تعویق افتادن کارها جلوگیری می‌کند.

 

چهارشنبه: عیب‌یابی

set-a-goal-in-7-days-salemzi

موانعی که در گذشته باعث دور شدن شما از اهدافتان شده است را شناسایی کنید. سپس راهکارهایی را برای غلبه بر تک تک موانع موجود، پیدا کنید. آیا نیاز به فراگیری مهارت‌های بیشتری برای از میان برداشتن موانع دارید؟

 

پنج‌شنبه: گام به گام

set-a-goal-in-7-days-salemzi

اهداف ریز به ریز شده خود را طبقه‌بندی کنید و هر روز را به یکی از اهداف خود اختصاص دهید. مثلا دستگاه جدید را در باشگاه امتحان کنید و یا شب ده دقیقه زودتر به رختخواب بروید. این اهداف ممکن است بسیار ساده و پیش‌پا افتاده به نظر آیند اما در آینده بسیار مفید خواهند بود.

 

جمعه: جملات تاکیدی

set-a-goal-in-7-days-salemzi

اهداف روزمره خود را با خود تکرار کنید. سعی کنید جملات مثبت را تکرار کنید. بطور مثال صبح که از خواب برمی‌خیزید، پنج بار جمله من سالم و خوش اندام هستم را با خود تکرار کنید. اینکار به نگه‌داشتن هدف در ذهن شما کمک زیادی می‌کند.

 

 

منبع

آمار بازدید تارنما

نمایش تعداد مطالب
1362781

ما 275 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

G+