سه شنبه10192021

Last updateیکشنبه, 16 فوریه 2014 6pm

Back برگه نخست دانستنی ها شخصیت های برتر محبوب ترین مدیرعامل های سال ۲۰۱۳

محبوب ترین مدیرعامل های سال ۲۰۱۳

Mark_Zuckerberg

 

تعریف شما از یک مدیرعامل خوب چیست؟ اگر کار می کنید، احتمالا یک رئیس دارید که ممکن است او را یک مدیر خوب بدانید یا اینکه انتقادهای زیادی بر کارش وارد بدانید. اما موسسه Glassdoor هر سال به بررسی این موضوع می پردازد و لیستی از محبوب ترین مدیرعامل های جهان منتشر می کند. در این تحقیق میزان مقبولیت مدیرعامل ها میان کارمندان شان مورد بررسی قرار میگیرد.

 

وبسایت Glassdoor لیست سال ۲۰۱۳ خود در مورد ۵۰ مدیرعامل برتر با بالاترین امتیاز را منتشر نمود که براساس آن مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک با کسب بیشترین امتیاز در صدر این لیست قرار گرفت. امتیاز مدیران عاملان توسط کارمندان آنها داده می شود و زاکربرگ با ۹۹ درصد تاییدیه از سوی کارمندان خود این امتیاز را بدست آورد. زاکربرگ در سال گذشته امتیاز ۸۵ درصد را بدست آورده بود.

 

در لیست سال ۲۰۱۳ رتبه اول به مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک رسیده است. جالب است که تیم کوک مدیرعامل اپل هم در این لیست قرار دارد و رتبه ۱۸ را به خود اختصاص داده. اما رتبه او نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. میزان مقبولیت تیم کوک از ۹۷ درصد در سال گذشته به ۹۳ درصد رسیده است. البته نباید فراموش کنیم که تیم کوک در اپل جایگزین کسی شد که یکی از نمادهای مدیریت به شمار می آمد. شاید به همین خاطر است که رفتارهای او با استیو جابز مقایسه می شود و احتمالا این موضوع روی کارمندان هم تاثیر گذار است.

البته امتیاز ۹۳ درصد، امتیازی بسیار خوب برای تیم کوک به حساب می آید و مکان هجدهم هنوز هم رتبه ای قابل احترام است، مخصوصا اگر به این نکته توجه کنید که این رده بندی براساس ۵۰۰.۰۰۰ شرکت مختلف انجام شده است. از دیگر شرکت های سرشناس که در بالای این لیست قرار دارند می توان به کوالکام، گوگل، انویدیا و آمازون اشاره نمود. یکی دیگر از نکات جالب این رده بندی، حضور تنها یک زن در بین ۵۰ مدیر عامل برتر می باشد.

 

 

در این لیست آقای جاکوبس مدیرعامل کوالکام را هم می بینیم که در رتبه هشتم قرار گرفته و لری پیج مدیرعامل گوگل نیز در رتبه ۱۱ ام است.

 

 

 

لیست کامل ۵۰ مدیرعامل مقبول سال را ببینید.

 

آمار بازدید تارنما

نمایش تعداد مطالب
1360496

ما 13 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

G+