پنج شنبه10282021

Last updateیکشنبه, 16 فوریه 2014 6pm

Back برگه نخست دانستنی ها دانشمندان برتر اقتصاددان آرژانتینی با مدل‌های پولی

اقتصاددان آرژانتینی با مدل‌های پولی

اقتصاددان آرژانتینی با مدل‌های پولیفرناندو آلوارز اقتصاددان آرژانتینی است که مطالعاتش را در زمینه اقتصاد کلان متمرکز کرده است. او که هم‌اکنون استاد اقتصاد دانشگاه شیکاگو هم هست در آرژانتین متولد شد و تا پایان مقطع کارشناسی ارشد در همین کشور بود. وی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به دانشگاه مینه‌سوتای آمریکا رفت و موفق شد در سال 1994 میلادی مدرک دکترای رشته اقتصاد را دریافت کند.

مهم‌ترین مطالعات وی در حوزه اقتصاد را می‌توان کار روی بازارهای درون‌زای ناکامل دانست که همراه با اربن جرمان در سال‌های انتهایی دهه گذشته انجام داده است. این اقتصاددان جوان دنیا در مدل پیشنهادی خود نشان داد قدرت توصیف قیمت برخی از اقلام دارایی از جمله اوراق قرضه را دارد. با وجود اینکه این مدل در تاریخ علم دنیا بسیار جوان قلمداد می‌شود ولی تاکنون چندین مقاله برجسته علمی بر مبنای آن تالیف شده است و در بسیاری از مقالات از این مدل برای توصیف فاکتورهای دیگر اقتصاد کلان استفاده شده است. حتی برخی از اقتصاددانان برجسته در مورد آن مقالات مفصلی نوشته‌اند که نشان می‌دهد هم مدل بااهمیتی است و هم توسعه آن می‌تواند کلید حل بسیاری از مشکلات اقتصادی کنونی باشد. 

از دیگر کارهای این اقتصاددان آرژانتینی می‌توان به برآوردهای تازه در زمینه هزینه رفاه در چرخه‌های تجاری اشاره کرد که بر مبنای قیمت‌های مشاهده‌شده دارایی‌هاست. از دیگر کارهای مطالعاتی وی می‌توان به مدل‌های حوزه اقتصاد پولی اشاره کرد که برای بازارهای نا‌کامل طراحی شده‌اند. فعالیت وی در حوزه اقتصاد پولی را می‌توان بسیار اثر‌گذار خواند زیرا در مدل‌های این اقتصاددان فاکتورهای مختلفی وارد می‌شود و به طور گسترده‌ای قدرت توجیه و توصیف تحولات اقتصادی و پولی را دارد. او در یکی از سخنرانی‌هایش گفت: «اقتصاد علم زندگی است و مدل‌های اقتصادی باید تمامی عوامل اثر‌گذار در زندگی را در خود جای دهد تا بتواند جوانب مختلف را در بر بگیرد.»

گردآوری و ترجمه: مونا مشهدی رجبی
منبع: هفته نامه تجارت فردا

آمار بازدید تارنما

نمایش تعداد مطالب
1362666

ما 180 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

G+